WWDC 2014 – czego spodziewamy się przed najważniejsżą konferencją Apple?

WWDC 2014 – czego spodziewamy się przed najważniejsżą konferencją Apple?

Dziś o godzinie 19 czasu polskiego, rusza coroczna konferencja Apple WWDC. To najważniejsze takie wydarzenie przygotowane przez korporację z Cupertino. Przeznaczone jest głównie dla twórców oprogramowania, ale czekają na nie również zwykli użytkownicy urządzeń Apple. Firma na pewno zaprezentuje kilka nowości w swoich systemach operacyjnych OS X oraz iOS i pokaże też nowe modele urządzeń.

Oto krótki spis nowości jakich możemy się spodziewać po dzisiejszej konferencji.

  • iOS 8 – nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego dostanie zapewne garść drobnych innowacji oraz poprawek. Po dużej przebudowie systemu w roku ubiegłym, nie ma co liczyć na rewolucyjne zmiany. Najbardziej czekamy na aplikację Healthbook, która pozwalać będzie na monitorowanie … zdrowia użytkowników. Ciekawie zapowiada się nowa opcja multitaskingu, dzięki której będzie można podzielić ekran iPada na dwa osobne pulpity. Można się też spodziewać integracji aplikacji Shazam z Siri, dzięki której cyfrowa asystentka Apple będzie mogła rozpoznawać i identyfikować lecącą w tle muzykę i filmy. W iOS 8 mają się tez pojawić programy znane z OS XTextEdit oraz Preview.iOS 8 Healthbook
  • OS X 10.10 – ten rok będzie właśnie rokiem nowej wersji systemu operacyjnego Apple na pecety. Podczas ubiegłorocznej edycji  konferencji zapowiedziano odświeżenie iOS 7. Na tegorocznym WWDC będzie na odwrót – to OS X 10.10 będzie najważniejszym produktem i to właśnie w tym systemie Apple możemy oczekiwać największej ilości zmian. Na pewno OS X zyska nowy wygląd, który ma przypominać bardziej … iOS 7.WWDC 2014
  • Apple zaprezentuje prawdopodobnie też nową platformę, służącą do zarządzania urządzeniami domowymi. Na razie nie wiadomo o niej zbyt wiele, oprócz tego, że pozwalać będzie na operowanie sprzętem AGD oraz np. oświetleniem z poziomu aplikacji na iOS.
  • CarPlay został zapowiedziany oficjalnie jeszcze w marcu. To rozwiązanie, które zintegruje system iOS z samochodem. Najważniejszą funkcją ma być głosowe sterowanie autem oraz możliwość uruchamianie aplikacji takich jak mapy czy Spotify. Wśród producentów samochodów wspierających taką platformę znalazły się chociażby FerrariHonda, Hyundai, Jaguar, Mercedes-Benz czy Volvo.
  • Wciąż dużo spekuluje się o iWatch, czyli inteligentnym zegarku od Apple. Podobny sprzęt już kilka miesięcy temu zapowiedział Google do spółki z Motorolą. Wygląda jednak na to, że Apple nie spieszy się do wejścia na rynek wearables i także w tym roku nie zobaczymy nowego produktu w tym segmencie urządzeń.

Warto przy tym pamiętać, że wszystko to na razie tylko przypuszczenia oparte o nieoficjalne źródła. Dlatego warto poczekać na samą konferencję – dziś na pewno będziemy oglądać i relacjonować dla Was WWDC, więc zajrzyjcie później po więcej szczegółów!

Zobacz także:

Źródło: TheVerge

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy