Jak zsynchronizować smartfon z Androidem z PC?

Jak zsynchronizować smartfon z Androidem z PC?

Istnieje wiele sposobów i aplikacji, aby zsynchronizować telefon lub tablet z Androidem z Twoim PC – przez USB, Wi-Fi, chmurę i Bluetooth. Z nami dowiesz się więcej na ten temat!

Wiele z tych sposobów dotyczy wszystkich smartfonów z Androidem, podczas gdy inne zależą od konkretnego modelu telefonu. Jeśli na przykład posiadasz Samsunga Galaxy, to dysponujesz pewnymi specyficznymi dla niego narzędziami. Z kolei jeśli posiadasz HTC Desire, odpowiednie programy mogą być już zupełnie inne.

W tym artykule zaprezentujemy niektóre najlepsze opcje.

AirDroid: synchronizuje kontakty, zdjęcia i muzykę z PC i Mac przez Wi-Fi

AirdroidNa wszystkie modele z Androidem.

AirDroid jest bardzo łatwy w użyciu i umożliwia przesłanie zawartości Twojego telefonu na PC i vice versa. Pobierz aplikację na swojego smartfona, uruchom ją i podążaj za instrukcjami, które pojawią się na ekranie. W ostatniej wersji AirDroid doczekaliśmy się możliwości przenoszenia danych z i do urządzenia z Androidem nawet wtedy, gdy masz telefon przy sobie! Jest to aplikacja zdecydowanie warta rekomendacji.

Pobierz AirDroid na Androida

G Cloud Backup: przenosi całą zawartość telefonu z Androidem do chmury

gfive-gcloudNa wszystkie modele z Androidem.

G Cloud Backup umożliwia przeniesienie do chmury wszystkich danych Twojego telefonu: sms-ów, kontaktów, zdjęć, wideo, muzyki, dokumentów, spisu połączeń i wszystkich ustawień systemowych. Masz na to do dyspozycji 1 GB wolnej przestrzeni.

Pobierz G Cloud Backup na Androida

Kies Air i Samsung Kies: synchronizacja z telefonami Samsung

kies-air1

Wspiera modele: Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy ACE, Samsung Galaxy Mini.

Aplikacje te umożliwiają synchronizację z komputerem większości danych z Twojego smartfona lub z tabletu z Androidem.

Kies Air umożliwia synchronizację Twojego Samsunga z PC przez Wi-Fi. Wystarczy uruchomić aplikację na Androidzie i wprowadzić podany adres IP w przeglądarkę.

Na załadowanej stronie ujrzysz kontakty, zdjęcia, SMS-y i całą zawartość smartfona. Możesz wybrać opcję pobrania zdjęć na pulpit swojego komputera lub usunięcia ich bezpośrednio z interfejsu.

Pobierz Kies Air na Androida

samsung-kies2Samsung Kies to program, który możesz pobrać na swój komputer, aby połączyć z nim swojego Samsunga. Pozwala on przenieść z telefonu na komputer muzykę, zdjęcia, wideo czy podcasty. Oprócz tego możliwe jest również zrobienie kopii zapasowej danych oraz zainstalowanie najnowszej wersji oprogramowania. Możesz połączyć swój telefon z komputerem za pomocą kabla USB, Bluetootha lub Wi-Fi. Aplikacja posiada również wbudowany odtwarzacz umożliwiający słuchanie muzyki i oglądanie filmów. Program nie działa idealnie, warto więc rozważyć też inne opcje.

Pobierz Samsung Kies na PC

HTC Sync: synchronizacja przez USB

HTC-SyncWspiera modele: HTC Sensation, Evo, Wildfire, Desire S, Z, HD ChaCha.

HTC Sync to pakiet służący do zarządzania i synchronizacji danych pomiędzy komputerem a smartfonami HTC. Niezwykle intuicyjny interfejs sprawia, że przesyłanie danych i zarządzanie plikami jest szybkie i nieskomplikowane.

Ekran główny programu podzielony jest na kategorie: muzyka, zdjęcia, kalendarz, ulubione, dokumenty. Wybierz interesującą Cię kategorię i wskaż plik, który ma zostać przeniesiony. Następnie naciśnij przycisk Sync, aby rozpocząć synchronizację.

Pobierz HTC Sync na PC

LG PC Suite: synchronizacja przez USB i Bluetooth

lg-pc-suite1Na telefony LG.

W aplikacji LG PC Suite decydujesz, czy synchronizacja ma się odbyć przez kabel USB, czy przez połączenie Bluetooth.

W interfejsie tego programu możesz zobaczyć całą synchronizowaną zawartość telefonu: kontakty, kalendarz, zdjęcia i muzykę. Posiada on specjalną funkcję zwaną On Screen Phone, dzięki której możesz zobaczyć w czasie rzeczywistym na ekranie komputera, co aktualnie dzieje się w Twoim smartfonie. LG PC Suite jest niezbędny dla wszystkich użytkowników telefonów LG.

Pobierz LG PC Suite na PC

Na tym jednak nie kończą się możliwości synchronizacji

Również użytkownicy komputerów Mac mogą bez problemów synchronizować je ze smartfonami z Androidem. W tym artykule dokładnie wyjaśniamy, jak zsynchronizować kontakty, kalendarz, muzykę, filmy i inne pliki z OS X Mavericks.

Jeśli planujesz przesłać na PC jedynie zdjęcia (i tym samym znacznie odciążyć pamięć swojego smartfona), możesz skorzystać z ShoeBox lub innych sposobów.

Aby zsynchronizować dane ze swojego smartfona z komputerem (również Makiem), masz do wyboru wiele bardzo dobrych narzędzi. Wystarczy wybrać to, które najlepiej wpasowuje się w Twoje potrzeby.

Warto jednak pamiętać o jednej rzeczy – nie należy traktować tego tematu zbyt nonszalancko. Nie stosując synchronizacji z komputerem i przechowując dane oraz pliki wyłącznie na jednym urządzeniu, narażasz je zwyczajnie na niebezpieczeństwo.

Jeśli posiadasz tablet z systemem Android, zapoznaj się z naszym kompleksowym przewodnikiem, aby poznać ciekawe wskazówki i triki.

Artykuł został zaktualizowany w dniu 08.07.2014

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji