Jak zmienić skórkę postaci w Minecrafcie

Jak zmienić skórkę postaci w Minecrafcie

W Minecrafcie możesz być kosmitą, średniowiecznym rycerzem lub żołnierzem przyszłości. Jak? Wystarczy zmienić skórkę postaci. W tym artykule wyjaśnię, jak to zrobić.

Aby zobaczyć, jak wygląda twoja postać w Minecrafcie, wciśnij klawisz F5. Ponowne naciśniecie tego klawisza zmieni widok z powrotem. Przyjrzyj się dobrze, to właśnie jesteś ty!

Domyślna skórka, Steve, jest w porządku, lecz bardzo nudna. Jeśli grasz online, będzie to dla wszystkich graczy jasny komunikat, że jesteś początkujący. Na szczęście zmiana skórki jest bardzo prosta.

1. Pobierz nowe skórki

Skórki w Minecrafcie to nic innego, jak małe obrazki w formacie PNG. Niezainstalowane wyglądają jak wycięte z papieru lalki.

Oto Alex, inna domyślna skórka w Minecrafcie

Nowe skórki możesz pobrać z takich stron, jak na przykład Skindex czy MinecraftSkins. Nie ma większego znaczenia, gdzie je zapiszesz, ale zapamiętaj, w którym są folderze. Jeśli zmienisz jego nazwę, będzie ci łatwiej zorganizować swoją kolekcję.

Na stronach typu Skindex możesz znaleźć setki skórek

2. Zaloguj się na Minecraft.net

Gdy już znajdziesz wymarzoną skórkę, przejdź do swojego konta na oficjalnej stronie Minecrafta. Kliknij Profile i zaloguj się za pomocą swojego konta Mojang (nazwa użytkownika to e-mail, za pomocą którego się rejestrowałeś).

3. Załaduj skórkę na swój profil

Jeśli jesteś już na swojej stronie, kliknij przycisk Browse i wyszukaj w folderze nową skórkę. Gdy ją wybierzesz, wciśnij Upload i poczekaj, aż pojawi się strona z potwierdzeniem.

Kliknij Browse, wybierz skórkę, klikając dwa razy, i wciśnij Upload

4. Przetestuj swoją nową skórkę

Teraz wystarczy uruchomić Minecrafta. Jeśli jesteś w trakcie gry, wyjdź z niej i wejdź ponownie. Następnie załaduj dowolny świat. Wciśnij F5 i podziwiaj swoją nową skórkę. Co za różnica!

Tak wygląda prawdziwy facet. Potwory uciekną na sam widok…

5. Spersonalizuj swoją skórkę

Od Minecrafta 1.8 skórki posiadają również dodatkowe, osobne elementy, takie jak płaszcze, kurtki czy czapki, i to bez konieczności instalowania modów.

Aby spersonalizować swoją skórkę, przejdź do menu Options > Skin Customization. Pamiętaj jednak, że tylko najświeższe skorki są kompatybilne z opcjami Minecrafta 1.8.

Tworzenie własnych skórek również jest proste

Aby stworzyć swoją skórkę, należy najpierw stworzyć obraz w formacie PNG w odpowiednim rozmiarze. Dostępnych jest wiele edytorów, w których możesz wykonać taką skórkę dosłownie w ciągu kilku minut. Mój ulubiony to MCSkinner.

Edytowanie skórki sprowadza się do wyboru koloru, który przenosimy na postać (w tym wypadku Steve’a). Możesz również załadować inne skórki i nałożyć je tak, jakby były ubraniem.

Źródło zdjęć: HaloWaypoint

A Ty jakich skórek używasz w Minecrafcie?

Zobacz także:

Jak zainstalować mody w Minecrafcie? Oto najłatwiejsza metoda

8 najlepszych modów do Minecrafta, które można zainstalować od zaraz

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji